Spotkanie między Almeria oraz Cadiz na obiekcie Power Horse Stadium dnia 2024-05-25 16:30 - 6-1

Eksplozja emocji na Power Horse Stadium miała miejsce w sobotnie popołudnie, kiedy to Almeria podejmowała Cadiz w meczu 38. kolejki La Liga. Fani obu drużyn byli świadkami niesamowitej metamorfozy gospodarzy, którzy po przerwie odwrócili losy spotkania, wygrywając aż 6-1, mimo że do przerwy przegrywali 0-1. To widowisko z pewnością na długo pozostanie w pamięci kibiców Almerii.

Statystyki Meczu

Mecz pomiędzy drużynami: Almeria (Gospodarz) przeciwko Cadiz (Goście)

Przebieg Meczu

Atmosfera na Power Horse Stadium była elektryzująca od pierwszego gwizdka sędziego Mateo Busquets Ferrer. Kibice Almerii z niecierpliwością wyczekiwali zakończenia sezonu, licząc na zwycięstwo swoich ulubieńców. Jednak to Cadiz rozpoczął mecz z dużą energią i zdeterminowaniem.

W 13. minucie Javier Hernández z Cadiz otrzymał żółtą kartkę za ostry faul, co zapowiedziało wybuch emocji na boisku. W 21. minucie Luis Javier Suárez z Almerii również zobaczył żółty kartonik, co wskazywało na napiętą rywalizację. W 30. minucie goście objęli prowadzenie dzięki golowi B. Ocampo, który po asyście Álexa Fernándeza umieścił piłkę w siatce. Do przerwy wynik brzmiał 0-1.

Po przerwie Almeria wróciła na boisko z nową energią. Już w 48. minucie Gonzalo Melero doprowadził do wyrównania po doskonałej asyście Adri Embarby. To był moment, który zmienił przebieg meczu. Zaledwie cztery minuty później, w 52. minucie, Sergio Arribas wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, co wywołało euforię na trybunach.

W 57. minucie Joseba Zaldúa podwyższył wynik na 3-1 dla Almerii, co jeszcze bardziej zmotywowało drużynę gospodarzy. W 65. minucie L. Suárez, po pięknej asyście Jonathana Viery, zdobył czwartą bramkę dla Almerii. Suárez nie zatrzymał się i w 71. minucie ponownie wpisał się na listę strzelców, podwyższając prowadzenie na 5-1.

W 78. minucie zarówno Adrián Embarba z Almerii, jak i Fali z Cadiz otrzymali żółte kartki, co świadczyło o narastającym napięciu w końcówce meczu. Jednak Almeria nie zwalniała tempa i w 86. minucie Sergio Arribas zdobył swoją drugą bramkę w meczu, ustalając wynik na 6-1.

Było to niesamowite widowisko, które na długo zostanie w pamięci kibiców. Almeria pokazała niesamowitą wolę walki i skuteczność w drugiej połowie meczu, zdominowując rywala i pewnie triumfując na zakończenie sezonu. Cadiz, mimo dobrego początku, nie zdołał utrzymać tempa gospodarzy i musiał uznać ich wyższość. Wspaniała atmosfera na stadionie i świetna gra Almerii sprawiły, że to spotkanie było prawdziwą ucztą dla fanów piłki nożnej.