Almeria - Getafe, wynik spotkania - 1-3

W meczu 33. kolejki hiszpańskiej La Liga drużyna Almerii podejmowała u siebie ekipę Getafe. Spotkanie, które odbyło się w Power Horse Stadium, zakończyło się zwycięstwem gości 3-1. Wynik na przerwę wskazywał remis 1-1, a emocje trwały do samego końca. Mecz rozegrany został 27 kwietnia 2024 roku o godzinie 14:15, co oznacza, że od momentu tej relacji minęły zaledwie dwa dni.

Relacja z meczu piłki nożnej Almeria vs Getafe

Wczorajsze starcie na Power Horse Stadium przyniosło widowiskowe widowisko pomiędzy drużynami Almerii i Getafe. Mecz rozegrany został w ramach 33. kolejki La Liga o godzinie 14:15. Sędzią głównym spotkania był Guillermo Cuadra Fernandez z Hiszpanii.

Na murawie obie drużyny zaprezentowały wysoki poziom sportowy, dając kibicom wiele emocji. Mimo zaciętej rywalizacji, ostatecznie Getafe okazało się lepsze, zwyciężając 3-1. Bramki padały jak na taśmie, a na listę strzelców wpisali się m.in. Greenwood i Mata.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, a pierwszą bramkę dla Gości zdobył Mason Greenwood w 27. minucie po asyście I. Moriby. Chwilę później, Almeria zdołała wyrównać za sprawą A. Lozano, który trafił do siatki w 41. minucie.

Po przerwie to jednak ponownie drużyna Getafe objęła prowadzenie, gdy M. Greenwood ponownie wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik na 2-1 w 48. minucie. Sytuacja Almerii się skomplikowała, a jeszcze bardziej pogorszyła się w 90. minucie, kiedy to Jonathan Viera otrzymał czerwoną kartkę.

W dalszej części meczu emocje sięgały zenitu, za co zostały ukarane kolejne żółte kartki dla obu drużyn. Ostatecznie to Jaime Mata zamknął wynik na 3-1 dla Getafe, zdobywając bramkę w 61. minucie po asyście M. Greenwooda.

Atmosfera na stadionie była gorąca, a kibice nie mogli narzekać na nudę. Obie ekipy zaprezentowały się z dobrej strony, jednak to Getafe wyszło zwycięsko z tego starcia. Almeria będzie musiała popracować nad dyscypliną, biorąc pod uwagę otrzymane żółte i czerwone kartki w tym meczu.

Obydwa zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Almeria zmierzy się z Rayo Vallecano, Real Betis oraz Barceloną, natomiast Getafe czekają starcia z Athletic Club, Cadiz oraz Atletico Madryt. Kibice mogą być pewni, że te mecze także przyniosą wiele emocji i niezwykłych momentów.