Mecz między Almeria oraz Las Palmas zakończony wynikiem 1-2 na stadionie Power Horse Stadium – Estadio de los Juegos Mediterráneos

W 11. kolejce La Liga, w sobotnie południe 28 października 2023 roku, na murawie Power Horse Stadium – Estadio de los Juegos Mediterráneos, odbył się zacięty pojedynek pomiędzy drużynami Almeria i Las Palmas. W czasie pierwszej połowy meczu, Las Palmas zdołało uzyskać przewagę, kończąc połowę wynikiem 1-0. Ostatecznym zwycięzcą spotkania okazała się drużyna z Wysp Kanaryjskich, która pokonała gospodarzy 2-1. Całe spotkanie prowadził sędzia Francisco Hernandez Maeso z Hiszpanii, którego decyzje nie budziły większych kontrowersji. Las Palmas udowodniło, że potrafi skutecznie wykorzystać swoje szanse, a Almeria musi szukać swojej szansy w kolejnych meczach.

Sergi Cardona 43'

Mecz sędziował Francisco Hernandez Maeso z Hiszpanii.

Relacja z meczu

Na stadionie Power Horse, w sercu Almerii, odbył się niesamowity pojedynek dwóch drużyn La Liga - miejscowego Almeria i Las Palmas. Słońce świeciło nad Estadio de los Juegos Mediterráneos, a atmosfera była elektryzująca.

Pierwsza połowa była pełna napięcia, obie drużyny pokazały dobrą grę, ale to Las Palmas zdołało przełamać impas. M. El Haddadi, dzięki perfekcyjnej asysty Marvin Parka, w 23. minucie wpakował piłkę do siatki, zapewniając swojej drużynie prowadzenie 1-0 na przerwę.

Almeria, nie chcąc pozostawać w tyle, odpowiedziało w drugiej połowie. L. Ramazani, po świetnej asysty L. Robertone, zdobył bramkę w 73. minucie, wyrównując wynik meczu na 1-1.

W miarę upływu czasu, emocje rosły. Sędzia Francisco Hernandez Maeso miał pełne ręce roboty, rozdzielając żółte kartki dla emocjonalnie zaangażowanych graczy. Almeria otrzymała trzy żółte kartki - Iddrisu Baba (18'), Lucas Robertone (31') i César Montes (32'), podczas gdy Las Palmas otrzymało jedną kartkę dla Sergi Cardony (43').

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, S. Kaba z Las Palmas zmienił przebieg wydarzeń. W ostatnich sekundach meczu, w 90. minucie, strzelił bramkę, dzięki czemu Las Palmas wygrało 2-1. Ten późny cios pozostawił Almerię zrezygnowaną, ale pełną determinacji do zmierzenia się z przeciwnościami w nadchodzących meczach.

Teraz Almeria zmierzy się z CF Talavera, Alaves i Real Sociedad, podczas gdy Las Palmas zagra przeciwko Manacor, Atletico Madrid i Osasuna. Czy te spotkania będą równie ekscytujące, jak dzisiejszy pojedynek? Czas pokaże.