Dnia 2023-10-22 14:15 na obiekcie Estadi Municipal de Montilivi miał miejsce mecz Girona - Almeria zakończony wynikiem 5-2

W emocjonującym spotkaniu ligowym, drużyna Girona pokonała Almerię wynikiem 5-2. Mecz od samego początku przynosił wiele goli i widowiskowych akcji. Już na przerwę Girona prowadziła 3-2, a w drugiej połowie potrafiła jeszcze dwukrotnie pokonać bramkarza przeciwników. Mecz odbył się 22 października 2023 roku o godzinie 14:15 na Estadi Municipal de Montilivi. Sędzią tego spotkania był Miguel Angel Ortiz Arias z Hiszpanii. Ten mecz z pewnością zapadnie w pamięci kibiców La Liga.

Mecz pomiędzy Gironą a Almerią zakończony zwycięstwem gospodarzy 5-2

Na Estadi Municipal de Montilivi odbył się emocjonujący mecz pomiędzy Gironą a Almerią, który dostarczył kibicom wielu emocji. W ramach 10. kolejki La Liga, obie drużyny zaprezentowały się w pełnej krasie, oferując widowiskową i dynamiczną grę przez całe 90 minut. Gospodarze rozpoczęli spotkanie z determinacją, a już w 2. minucie Léo Baptistão wpisał się na listę strzelców, wykorzystując świetnie wykonaną asystę od L. Robertone. Almeria próbowała odpowiedzieć, jednak to ponownie Baptistão w 24. minucie podwyższył prowadzenie dla Girony, tym razem bez asysty. Pomimo dwubramkowej przewagi, drużyna gospodarzy nie zwalniała tempa. W 37. minucie Iván Martín zdobył gola dla Girony, skracając dystans do jednego punktu. Chwilę później Adrian Dovbyk wyrównał stan meczu na 2-2, po asyście od D. Blinda. Dovbyk nie spoczął na laurach i tylko cztery minuty później, w 43. minucie, strzelił swojego drugiego gola, tym razem po podaniu Yan Couto. Na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 3-2 dla Girony. Po zmianie stron tempo gry nieco spadło, ale emocje pozostały na wysokim poziomie. W 71. minucie Sávio wpisał się na listę strzelców, zwiększając przewagę Girony na 4-2. Almeria starała się odrobić straty, jednak ich wysiłki często były blokowane przez dobrze zorganizowaną obronę gospodarzy. Kolejne minuty przyniosły kolejne emocje. W 85. minucie Christian Stuani, który wszedł na boisko jako rezerwowy, zapewnił Gironie pewne zwycięstwo, strzelając piątego gola dla swojej drużyny po asyście Arnau Martíneza. Wynik 5-2 na korzyść Girony utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego. W trakcie meczu sędzią był Miguel Angel Ortiz Arias z Hiszpanii, który dobrze radził sobie ze sterowaniem spotkaniem i utrzymywał dyscyplinę na boisku. Warto również wspomnieć o kartkach, które pojawiły się w trakcie meczu. David López z Girony został ukarany żółtą kartką w 45. minucie. Z kolei w drużynie Almerii żółte kartki otrzymali Lucas Robertone w 26. oraz Léo Baptistão w 74. minucie. Po tej wygranej Girona będzie mogła zwiększyć swoją pewność siebie w kolejnych meczach. Ich najbliżsi rywale to Celta Vigo, San Roque Lepe i Osasuna. Almeria natomiast będzie musiała odbudować morale po tym spotkaniu i skoncentrować się na najbliższych meczach przeciwko Las Palmas, CF Talavera i Alaves. Girona udowodniła, że jest groźnym przeciwnikiem, zdobywając aż 5 bramek. Ich zwycięstwo było zasłużone i zapewniło kibicom wiele radości. Ten mecz na pewno pozostanie w pamięci fanów obu drużyn.