Spotkanie Almeria vs Sevilla, wynik końcowy 2-2

W poniedziałkowy wieczór na Power Horse Stadium odbył się zacięty mecz pomiędzy drużynami Almeria i Sevilla. Pomimo zaciętej rywalizacji na boisku, obie drużyny ostatecznie podzieliły się punktami, remisując 2-2. Mecz ten miał miejsce w ramach 28. kolejki La Liga, a wynik na przerwę wskazywał na prowadzenie jednobramkowe drużyny Almerii. Wydarzenie to miało miejsce dokładnie tydzień temu o godzinie 20:00, dnia 11 marca 2024 roku.

Relacja z meczu Almeria - Sevilla

W meczu 28. kolejki La Liga, drużyna Almeria podejmowała na własnym stadionie, Power Horse Stadium, ekipę Sevilli. Sędzią głównym spotkania był Ricardo De Burgos Bengoetxea z Hiszpanii.

Pierwsza połowa rozpoczęła się o godzinie 20:00. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 38. minucie za sprawą Adri Embarba, który wykorzystał świetną asystę od Jonathana Viera. Wynik do przerwy to 1-0 dla Almerii.

Druga połowa była pełna emocji. W 81. minucie D. Lukébakio wpisał się na listę strzelców, wyrównując wynik na 1-1. Sevilla nie zamierzała się jednak zatrzymać i w 86. minucie L. Ocampos poprowadził swoją drużynę do prowadzenia 2-1. Wydawało się, że goście sięgną po zwycięstwo, ale w doliczonym czasie gry, w 90. minucie, Marezi zdobył bramkę na 2-2, zapewniając Almerii cenny punkt.

Obie drużyny zaprezentowały się z dobrej strony, walcząc o każdą piłkę. Atmosfera na stadionie była gorąca, kibice dopingowali swoje zespoły do końca, tworząc niesamowitą aurę napięcia i pasji.

W trakcie meczu padły żółte kartki dla kilku zawodników. W drużynie gospodarzy kartki obejrzały Dion Lopy w 84. minucie oraz Edgar González w doliczonym czasie gry. Z kolei w zespole Sevilli żółtą kartkę otrzymał Loïc Badé w 43. minucie.

Nie odnotowano czerwonych kartek podczas tego spotkania.

Po zakończonym meczu, obie drużyny mają już plany na kolejne spotkania. Almeria zmierzy się kolejno z zespołami Osasuna, Real Sociedad oraz Villarreal, natomiast Sevilla będzie miała do czynienia z Getafe, Las Palmas oraz Mallorca.