Mecz Valencia vs Almeria, wynik końcowy 2-1

W ostatnim spotkaniu ligowym drużyna Valencia podejmowała Almerię na Estadio de Mestalla. Mecz odbył się 3 lutego 2024 roku o godzinie 13:00. Wynik końcowy to 2-1 dla gospodarzy, którzy prowadzili 2-0 na przerwę.

Relacja z meczu piłki nożnej

Ostatni mecz La Liga był prawdziwym widowiskiem na Estadio de Mestalla, gdzie gospodarze, Valencia, zmierzyli się z drużyną Almerii. Mecz zakończył się wynikiem 2-1 na korzyść Valencii, lecz emocje sięgały zenitu, gdyż goście nie pozwolili się zdominować i do samego końca starali się odrobić straty.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, a już w 14. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie, gdy Hugo Duro pokonał bramkarza rywali, Diego Lópeza, po zagraniu Diego Lópeza. Kolejna bramka dla Valencii padła w 23. minucie, kiedy Roman Yaremchuk skutecznie wykorzystał asystę Pepelu i podwyższył prowadzenie gospodarzy na 2-0.

Druga połowa to kolejne emocje – goście zdołali zmniejszyć straty w 50. minucie za sprawą bramki Sergia Arribasa, który dopełnił pracy Álexa Centellesa. Mimo starań Almerii, Valencia utrzymała prowadzenie do końca meczu, co zaowocowało ostatecznym wynikiem 2-1.

Ostre starcie zaowocowało kilkoma kartkami – gospodarze otrzymali żółte kartki: Roman Yaremchuk (24’), Javier Guerra (25’), Cristhian Mosquera (62’) oraz Hugo Guillamón (73’). Natomiast zawodnicy Almerii, Álex Centelles (61’), Edgar González (64’), Anthony Lozano (72’), Lucas Robertone (90’) oraz Largie Ramazani (90’) także zostali ukarani żółtymi kartkami.

W dodatku, Léo Baptistão z drużyny Almerii otrzymał czerwoną kartkę już w -5’ minucie, co mocno osłabiło gości w dalszej części meczu. Atmosfera na stadionie była niezwykle napięta, a emocje sięgały zenitu zarówno na trybunach, jak i na boisku.

Warto zaznaczyć, że obie drużyny nie miały zbyt wiele czasu na odpoczynek, ponieważ już niedługo czekają ich kolejne starcia. Valencia zmierzy się z Las Palmas, Sevilla oraz Granadą, natomiast Almeria czekają spotkania z Athletic Club, Granadą oraz Atletico Madrid.

Mecz na Estadio de Mestalla dostarczył nam wielu emocji, a zwycięstwo Valencii z pewnością cieszy zarówno zawodników, jak i kibiców. Czekamy już z niecierpliwością na kolejne starcia obu drużyn!