Mecz Alaves kontra Almeria zakończony wynikiem 1-0 na stadionie Estadio de Mendizorroza

W sobotę, w ramach 12. kolejki La Liga, drużyny Alaves i Almeria zmierzyły się na Estadio de Mendizorroza. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy wynikiem 1-0. Pomimo braku bramek w pierwszej połowie, obie ekipy stworzyły wiele okazji. Wspaniałe interwencje bramkarzy utrzymały wynik bez zmian do ostatniego gwizdka. Sędzią spotkania był Juan Luis Pulido Santana z Hiszpanii.

Relacja z meczu Alaves vs Almeria

W sobotę na Estadio de Mendizorroza odbyło się emocjonujące spotkanie pomiędzy drużynami Alaves i Almeria w ramach 12 kolejki La Liga. Mecz zakończył się wynikiem 1-0 dla gospodarzy.

Mecz rozpoczął się o godzinie 13:00, a przez pierwszą połowę żadna z drużyn nie zdołała otworzyć wyniku.

Po przerwie emocje sięgnęły zenitu, a kibice wpadali w coraz większe uniesienie. W 79. minucie A. Sedlar zdobył bramkę dla Alaves, dając swojej drużynie prowadzenie 1-0. Asystę do tego gola zaliczył .

Mimo starannego ataku Almerii, gospodarze zdołali utrzymać wynik do końca meczu. Mecz zakończył się zwycięstwem Alaves, które zapewniło im cenne trzy punkty w tabeli La Liga.

Spotkanie nie obyło się bez kontrowersji - sędzia Juan Luis Pulido Santana pokazał kilka żółtych kartek, a Luis Rioja z Alaves otrzymał jedną z nich. Z kolei kartki żółte dla drużyny przeciwników otrzymali Gonzalo Melero, Luís Maximiano oraz Lucas Robertone z Almerii.

Następne mecze dla Alaves to starcia z takimi rywalami jak Barcelona, Granada CF i Mallorca, natomiast Almeria zmierzy się z Real Sociedad, Getafe oraz Real Betis.

To było emocjonujące popołudnie piłkarskie na Estadio de Mendizorroza, które na długo pozostanie w pamięci zarówno kibiców, jak i zawodników obu drużyn.