Dnia 2023-12-10 13:00 odbył się mecz pomiędzy Atletico Madrid i Almeria zakończony wynikiem 2-1

W dniu 10 grudnia 2023 roku na Estádio Cívitas Metropolitano odbył się mecz pomiędzy drużynami Atletico Madrid oraz Almeria. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Atletico Madrid 2-1, pomimo że wynik na przerwę wynosił 2-0. Mecz był częścią 16. kolejki La Liga.

Relacja z przebiegu meczu

Niedzielne popołudnie na Estádio Cívitas Metropolitano było świadkiem zaciętego starcia pomiędzy Atletico Madrid a Almerią. Mecz zakończył się wynikiem 2-1 na korzyść gospodarzy, ale emocji nie brakowało ani na boisku, ani na trybunach.

Po pierwszym gwizdku sędziego, obie drużyny ruszyły z furią, dążąc do zdobycia bramki. Nic więc dziwnego, że już w 17. minucie Álvaro Morata zdobył pierwszego gola dla Atletico Madrid, wykorzystując asystę A. Griezmanna. Gospodarze wyszli na prowadzenie.

Kilka minut później, w 22. minucie, Á. Correa wyprowadził Atletico na prowadzenie 2-0, wykorzystując znakomitą akcję Marcosa Llorente. Atmosfera na stadionie była elektryzująca, a kibice gospodarzy nie mogli ukryć swojej radości.

Po przerwie Almeria wróciła na boisko z determinacją, starając się odrobić straty. Ich wysiłki zostały wynagrodzone w 62. minucie, kiedy Léo Baptistão zdobył bramkę, zmniejszając przewagę gospodarzy.

Mecz był intensywny zarówno dla zawodników, jak i dla sędziego. Ostatni gwizdek meczu był sygnałem do ogromnej radości dla kibiców Atletico, którzy cieszyli się z trzech punktów.

Statystyki meczu

Całe spotkanie obfitowało w liczne emocje, ale także w kartki. Koke z Atletico otrzymał żółtą kartkę w ostatnich minutach meczu, natomiast żadnego ostrzeżenia nie otrzymał żaden z graczy Almerii.

Na boisku nie padła żadna czerwona kartka, co świadczy o kontroli zawodników obu drużyn. Oba zespoły pokazały swoje umiejętności, ale to Atletico Madrid wyszło zwycięsko z tego starcia.

Najbliższe mecze dla Atletico Madrid to starcia z Lazio, Athletic Club oraz Getafe, podczas gdy Almeria zmierzy się z Mallorcą, Barceloną i Osasuną. Miłośnicy piłki nożnej z pewnością czekają z niecierpliwością na te spotkania, biorąc pod uwagę dzisiejsze emocje na Estádio Cívitas Metropolitano.